Janusz Czapiński: Dlaczego nie wymieniono Tupolewów?

- Jest w nas dużo goryczy, ale nie gniewu. Bałbym się iść tropem skojarzenia z Katyniem, że tu wydarzyła się katastrofa, a tu są groby pomordowanych. Krok dalej zaczynają się teorie spiskowe - mówił gość radia TOK FM profesor Janusz Czapiński.

KATASTROFA SAMOLOTU PREZYDENTA : Relacja na żywo | Kto był na pokładzie | Zdjęcia z miejsca katastrofy | Forum | Serwis specjalny

- Nie mogę się zgodzić z profesorem Hartmanem. Bałbym się iść tropem skojarzenia z Katyniem, że tu wydarzyła się katastrofa, a tu są groby pomordowanych. Krok dalej zaczynają się teorie spiskowe - mówił gość radia TOK FM Janusz Czapiński.

- Może ci, którzy zginęli, komuś bardzo nie odpowiadali? To bardzo niebezpieczna droga, to otwarcie bramy dla ludzi, którzy myślą o Polsce w kategoriach teorii spiskowej. Dlatego pozostałbym przy smutku i goryczy - dodał profesor.

- Jaka była moja pierwsza myśl, gdy dowiedziałem się o tragedii? Dlaczego nie wymieniono Tupolewów? Od lat się mówi, że to złom, ale ciągle czekamy aż się wydarzy tragedia. Dziś jestem pewien, że w ciągu kilku miesięcy będą nowe samoloty - podsumował Janusz Czapiński.

Oni zginęli. Zdjęcia:

DOSTĘP PREMIUM