Podpułkownik pilot Robert Grzywna (8.02.1974 - 10.04.2010)

Dowódca załogi. W trakcie lotu 10 kwietnia pełnił rolę II pilota. Miał 36 lat. Do 36. pułku trafił prosto po ukończeniu, w 1997 roku, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. W jednostce wożącej VIP-ów służył jako: dowódca klucza, nawigator, a od 1 lipca 2007 roku jako oficer sekcji. Od 2009 r. był dowódcą załogi. Miał wylatane 3521 godzin.

Urodził się w Chocianowie na Dolnym Śląsku. Od młodości chciał latać. Ukończył Liceum Lotnicze w Dęblinie, potem tamtejszą Wyższą Szkołę Oficerską. W 2003 roku ukończył Zarządzanie Ruchem Lotniczym w Akademii Obrony Narodowej.

W swoim profilu na Naszej Klasie, jako główne zdjęcie, umieścił startującego rządowego Jaka 40.

Był odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Pośmiertnie został awansowany do stopnia podpułkownika i otrzymał Honorowe Obywatelstwo Dolnego Śląska

Pozostawił żonę i dziecko.

Piotrek, kolega Roberta Grzywny z LL w Dęblinie wspominając go na portalu tokfm.pl napisał: "To co zawsze Mu towarzyszyło to uśmiech i perfekcjonizm! Na pewno chciał bezpiecznie i punktualnie posadzić swój samolot z Panem Prezydentem na tym lotnisku! Cześć Jego Pamięci!!!"

Wasze wspomnienia o - Robercie Grzywnie

DOSTĘP PREMIUM