Most w Bydgoszczy ma nosić imię Lecha Kaczyńskiego

Most, który dopiero zaplanowany jest na trasie Nowoogińskiego w Bydgoszczy, ma nosić imię tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To propozycja, jaką bydgoskim radnym ma przedstawić prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Prezydent zwołał specjalną sesję i tam chce przegłosować uchwałę intencyjną. To dopiero intencja, bo tego mostu jeszcze nie ma.

- Trochę to za wcześnie - twierdzi wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Rega. - Nie mówię, że to zły pomysł, ale pochowajmy najpierw prezydenta Kaczyńskiego, potem decydujmy. Jeszcze Maria Kaczyńska nie została zidentyfikowana. Jesteśmy dopiero na początku żałoby narodowej. Cały czas przeżywam wewnętrzną traumę z powodu tej katastrofy. A tego mostu przecież jeszcze nie ma - irytuje się radny.

- To bardzo dobry pomysł. Cieszę się - podkreśla w rozmowie z reporterką TOK FM bydgoski poseł PISu Tomasz Latos, - że prezydent Dombrowicz w tak trudnych chwilach, pomyślał, żeby upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Kaczyńskiego, wielkiego polskiego patrioty. Wdzięczny jestem za ten gest - dodaje poseł Latos.

Specjalna sesja Rady Miasta odbędzie się w środę.

DOSTĘP PREMIUM