Pogrzeb Kaczorowskiego w poniedziałek w Warszawie?

Pogrzeb Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie obędzie się w poniedziałek, 19 kwietnia o 16.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Te plany mogą jednak ulec zmianie - jak donosi ?Gazeta Wyborcza?, Ryszard Kaczorowski może zostać pochowany w krypcie prezydenckiej na Wawelu, obok Lecha i Marii Kaczyńskich.

Jeśli jednak pogrzeb odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi planami, wtedy trumna z ciałem prezydenta Kaczorowskiego zostanie złożona w Krypcie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie spoczywają już ksiądz Jan Twardowski, kapelan Rodzin Katyńskich, ksiądz prałat Zdzisław Peszkowski i pierwszy niekomunistyczny szef MSZ profesor Krzysztof Skubiszewski.

Msza żałobna za Ryszarda Kaczorowskiego zostanie odprawiona pojutrze, w piątek, w bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Do tego czasu, po przywiezieniu do Polski, trumna z ciałem prezydenta Kaczorowskiego, zostanie wystawiona na widok publiczny w Belwederze.

Decyzję o pochówku prezydenta Kaczorowskiego w Krypcie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej podjęła rodzina Prezydenta Kaczorowskiego w porozumieniu z wykonującym obowiązki prezydenta RP marszałkiem Sejmu.

Trumna z ciałem prezydenta Kaczorowskiego ma być jutro przywieziona z Moskwy do Warszawy.

DOSTĘP PREMIUM