Bezpłatny przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków w niedzielę

W związku z pogrzebem pary prezydenckiej przejazd autostradą A4 z Katowic do Krakowa, w niedziele w godzinach 8.00-22.00 będzie bezpłatny.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki w Krakowie, Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska wystąpił dziś do Ministra Infrastruktury z wnioskiem o zgodę na niepobieranie opłat w dniu pogrzebu za przejazd wszystkich pojazdów, w obu kierunkach: z Katowic do Krakowa i z Krakowa do Katowic i na obu placach poboru opłat.

- Wniosek ten został podyktowany troską koncesjonariusza o umożliwienie sprawnego przejazdu autostradą wszystkim osobom, które postanowiły wziąć udział w uroczystościach w Krakowie - powiedziała Radiu TOK FM Alicja Rajtar- rzeczniczka firmy. - Ministerstwo zna sprawę i jest przychylnie nastawione do wniosku - dodaje.

Trwają jeszcze szczegółowe ustalenia, ale prawdopodobnie niektóre zagraniczne delegacje państwowe wylądują w porcie lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Nie jest wykluczone, że na czas przejazdów kolumn z VIP-ami odcinek autostrady autostrady A4 Katowice- Kraków zostanie w niedzielę zamknięty.

DOSTĘP PREMIUM