Coraz więcej protestów przeciwko pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu

Wczoraj w Krakowie, dziś w największych miastach Polski. O godz. 20.00 rozpoczną się protesty przeciwko pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu.

Dziś o 20.00 w największych miastach Polski odbędą się protesty przeciwko pochowaniu Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej na Wawelu. Protestujący organizują się na grupie dyskusyjnej na Facebooku. Podano tam, że protesty odbędą się: w Warszawie na Placu Defilad, we Wrocławiu na Placu Katedralnym, w Poznaniu na Placu Wolności, w Gdańsku pod Pomnikiem Neptuna, w Katowicach przy Teatrze Śląskim, w Krakowie pod Pałacem Biskupim oraz w Łódzi na Placu Wolności.

- Pokażmy nasze zdanie w kulturalny i stonowany sposób, adekwatny do żałoby narodowej, bólu i cierpienia wszystkich, którzy stracili bliskich w smoleńskiej katastrofie - napisano na grupie, na którą zapisało się już prawie 35 tys. użytkowników.

Pierwszy protest użytkowników miał miejsce wczoraj w Krakowie. Pod Kurią Biskupią w Krakowie przy ulicy Franciszkańskiej 3 protestowało około 300 osób.

DOSTĘP PREMIUM