Bielan: Jadwiga Kaczyńska wciąż nie wie o śmierci syna

- Pani Jadwiga Kaczyńska nie wie o śmierci syna, choć Jarosław Kaczyński codziennie jest u niej przez kilka godzin. Apeluję o to, żeby wczuć się w sytuację pani Marty i pana Jarosława - mówił w TVN24 Adam Bielan, jeden z najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego.

- Marta Kaczyńska wie o kontrowersjach wokół pochówku jej rodziców na Wawelu i bardzo to przeżywa. Nie chcę jednak mówić nic więcej, to zbyt intymne - powiedział Monice Olejnik w TVN24 Bielan.

Europoseł zdradził też, że Jarosław Kaczyński w sprawie miejsca pochówku swojego brata na Wawelu był "raczej przekonywanym niż przekonującym". - Nie wiem, kto jest autorem tego pomysłu. Wiem, że były osoby, które rozmawiały o tym z kardynałem Stanisławem Dziwiszem wcześniej, przed Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowy metropolity z prezesem PiS odbyły się dopiero wówczas, gdy o sprawie poinformowały już media.

Bielan zauważył także, że "decyzja w tym momencie jest już nie do cofnięcia". - Nikt sobie chyba tego nie wyobraża po tych wszystkich przygotowaniach - przekonywał.

Szok, smutek i zaduma - relacje wideo

DOSTĘP PREMIUM