Pomnik Anny Walentynowicz proponuje Anna Gwiazda

Gdańsk się nie spieszy - ulicy czy mostu im. Lecha Kaczyńskiego na razie nie będzie. Pojawił się za to pomysł, żeby jedną z ofiar katastrofy - Annę Walentynowicz - uhonorować pomnikiem. Autorką pomysłu jest Anna Gwiazda - ustaliło TOK FM.

Prośbę przekazano prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. - Nie chcę mówić kto podsunął ten pomysł - mówi. Reporterowi TOK FM udało się ustalić, że to Anna Gwiazda chce w ten sposób upamiętnić życie tragicznie zmarłej przyjaciółki. - Po paru dniach coś chce się zrobić dla tych ludzi. Ja właśnie tak sobie pomyślałam, że w skali 1:1 z koczkiem na głowie i laseczką koło gdańskich Trzech Krzyży Ania powinna stać - mówi dawna opozycjonistka

Jednak prezydent miasta nie chce poddawać się dyktatowi emocji. - Uważam, że trzeba najpierw dokończyć żałobę, a później bez nagłego pośpiechu pomyślmy nad dobrymi projektami - mówi Adamowicz.

Dlatego podobnie jak nazwy ulic czy parków również ten pomysł na razie zarzucono. Zdaniem władz miasta uhonorować zmarłych można w lepszy sposób, w końcu zostawili wiele niedokończonych spraw. - Znajdźmy ludzi, którzy by to kontynuowali. To jest trudniejsze niż uchwalenie nazwę ulicy, bo to wystarczy tylko podnieść rękę i znaleźć taką ulicę - dodaje Adamowicz.

DOSTĘP PREMIUM