Pogrzeby ofiar katastrofy

W najbliższych dniach w całej Polsce odbędą się pogrzeby ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Tutaj informujemy kto, kiedy i gdzie zostanie pochowany. Listę będziemy uzupełniali w miarę napływu informacji.

Małopolskie

Lech i Maria Kaczyńscy - Prezydent z małżonką. Spoczną w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

Mazowsze

Ryszard Kaczorowski - ostatni prezydent RP na uchodźstwie. Poniedziałek, 19.04.2010 - o godz. 16 w Archikatedrze św. Jana odbędzie się nabożeństwo żałobne za duszę ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie. Po mszy ciało zostanie przewiezione do Świątyni Opatrzności Bożej i tam pochowane.

Jolanta Szymanek-Deresz - poseł. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17.00 na warszawskich Powązkach

Janina Fetlińska - senator. Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w środę o godzinie 10.00 w Ciechanowie. Rozpoczęcie uroczystości pogrzebowych w farze.

Ks. Bronisław Gostomski - pogrzeb w parafii św. Benedykta w Sierpcu. Termin nie jest jeszcze znany.

Zachodniopomorskie

Sebastian Karpiniuk - poseł. Będzie pochowany w swoim rodzinnym Kołobrzegu. Jego szczątki zostaną przywiezione z Moskwy do Warszawy, a w sobotę przetransportowane do Kołobrzegu. Pogrzeb prawdopodobnie we wtorek albo środę.

Łódzkie

Joanna Agacka Indecka W poniedziałek o godz. 10.30 w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczną się uroczystości pogrzebowe mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej.

gen. dyw Tadeusz Buk - zostanie pochowany w Spale. Ceremonia rozpocznie się mszą w Kaplicy Polowej Kościoła NMP Królowej Polski przy ulicy I. Mościckiego o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe, odbędą się na cmentarzu w Spale, gdzie spocznie trumna z ciałem Dowódcy Wojsk Lądowych. Początek uroczystości przewidywany jest na godz. 17.30.

Kujawsko - pomorskie

Aleksander Fedorowicz - tłumacz przysięgły języka rosyjskiego. Pogrzeb we wtorek w Bydgoszczy. Msza w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników przy ul. ks. Popiełuszki. Pogrzeb na cmentarzu przy parafii Świętego Józefa przy ul. Toruńskiej. Godziny uroczystości nie są jeszcze znane.

Podlaskie

Krzysztof Putra - wicemarszałek Sejmu. Msza święta pogrzebowa odbędzie o godz. 14.00 w Archikatedrze Białostockiej. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył będzie Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Pochówek wicemarszałka odbędzie się na cmentarzu św. Rocha, ul. Antoniuk Fabryczny 45.

Justyna Moniuszko - msza święta pogrzebowa odbędzie się o godz.10.00 w kościele św. Maksymiliana w Białymstoku (osiedle Pietrasze). Mszy przewodniczył będzie Abp Stanisław Szymecki. Zmarła zostanie pochowana na Cmentarzu Miejskim.

Ks. abp gen. brygady Miron Chodakowski , prawosławny ordynariusz WP. Liturgia pogrzebowa, odbędzie się w poniedziałek o 9.00 rano w katedrze metropolitalnej w Warszawie. Później kondukt żałobny przyjedzie do Supraśla. Rozpoczęcie uroczystości w Supraślu przewidziano na godzinę 16.30. - Ciało spocznie w krypcie cerkwi Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w klasztorze w Supraślu.

Śląskie

Grzegorz Dolniak - poseł msza pogrzebowa, planowana na 22 kwietnia, rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele Świętej Trójcy w Będzinie. Po mszy zmarły zostanie pochowany w zabytkowej części cmentarza parafialnego, przy kaplicy św. Tomasza Becketta.

Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw Obywatelskich. Msza żałobna odbędzie w poniedziałek o godz. 18.00 w warszawskim Kościele Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Częstochowie. Rozpocznie się mszą na Jasnej Górze. Złożenie do grobu rodzinnego na cmentarzu Kule zaplanowano na godz. 14.00.

Krystyna Bochenek - wicemarszałek Senatu. Zostanie pochowana w czwartek o godz. 11 na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach.

Wielkopolskie

Gabriela Zych - pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na cmentarzu przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu. W samo południe rozpocznie się msza św. w kościele św. Gotarda.

Pomorskie

Anna Walentynowicz - w sobotę o godz. 18:30 w gdańskim kościele św. Brygidy odbędzie się msza święta za duszę legendarnej działaczki Solidarności. Jej pogrzeb odbędzie się także w Gdańsku, w przyszłym tygodniu.

Maciej Płażyński - były marszałek Sejmu, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska, zostanie pochowany w środę 21 kwietnia w gdańskiej Bazylice Mariackiej. Uroczystości pogrzebowe połączone z mszą św. rozpoczną się o godz. 12.00.

Podkarpackie

Leszek Deptuła - poseł. Pogrzeb odbędzie się we wtorek na cmentarzu komunalnym w Mielcu.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 15 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

DOSTĘP PREMIUM