Kraków: Krypta na Wawelu będzie otwarta po zakończeniu oficjalnych uroczystości

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych, najprawdopodobniej jeszcze w niedzielę w godzinach wieczornych, krypta w której spoczną ciała Lecha i Marii Kaczyńskich będzie otwarta dla wszystkich, którzy będą chcieli oddać hołd parze prezydenckiej. Krypta będzie otwarta przez całą noc. Organizatorzy apelują o nie przynoszenie zniczy i kwiatów.

Podczas konferencji prasowej w krakowskim magistracie poinformowano też, że każda osoba która będzie chciała wejść na rynek, będzie kontrolowana szczegółowo przez funkcjonariuszy BOR. Wejście na płytę rynku będzie możliwe tylko od strony ratusza. W czasie przejazdu kolumny, okna we wszystkich w budynkach mieszkalnych mają być zamknięte.

Komunikacja miejska w niedziele będzie w Krakowie darmowa. Dla grup zorganizowanych przygotowano specjalne parkingi przy większości centrum handlowych w mieście, które w niedziele będą zamknięte.

Policja już teraz apeluje do mieszkańców centrum o usunięcie samochodów z rejonu pierwszej obwodnicy i przypomina że od soboty od godziny 10.00 poszczególne odcinki będą wyłączane z ruchu. W niedziele nie będzie można ani wjechać ani wyjechać z centrum miasta.

Dla wszystkich którzy do Krakowa wybierają się samochodem, działa już infolinia 012 /6158111. Pod tym numerem można uzyskać informacje dotyczące objazdów i zamkniętych odcinków drogi.

Aktualne rozkłady jazdy tramwajów i autobusów oraz informacje o utrudnieniach będą na bieżąco podawane na stronie www.krakow.pl . Policja prosi kierowców o to by zwyczajem innych dużych wydarzeń, umieścili na przedniej szybie białe kartki formatu A4.

DOSTĘP PREMIUM