Kraków: wolne pokoje w hotelach. Goście odwołują rezerwacje

Odwołane rezerwacje i niższe ceny w hotelach. Chmura pyłu wulkanicznego, która dotarła dziś nad Polskę spowodowała, że do Krakowa na pogrzeb prezydenta przyjedzie dużo mniej gości.

Jak zarobić na pogrzebie prezydenckiej pary? "Mieszkanie z widokiem na pogrzeb". Przeczytaj

Jeszcze kilka dni temu za ostatni dwuosobowy pokój w hotelu Royal trzeba było zapłacić około trzech tysięcy złotych. Cena na dzisiaj to kilkaset złotych, a wolnych pokoi zostało kilkanaście. - Od kilku godzin ludzie odwołują rezerwacje. W środę nie mieliśmy żadnego wolnego pokoju, teraz miejsca zwalniają się z każda godziną - przyznaje recepcjonistka jednego z hoteli w ścisłym centrum Krakowa. Mimo, że jeszcze nie wiadomo, czy lotnisko w Balicach będzie działało, ludzie odwołują zarezerwowane na ten weekend loty do Krakowa.

- Mamy wiele telefonów z pytaniami od pasażerów - przyznaje Justyna Zajączkowska, rzecznik lotniska w Balicach - Wiele osób próbuje także przebukować, albo wymienić bilety - dodaje.

Jak na razie takich zmian nie odnotowało jedynie PKP. - Ludzie nie odwołują rezerwacji - zapewnia Grzegorz Szkaradek z PKP Intercity w Krakowie - Nie odnotowaliśmy też wzmożonej ilości zwrotów zakupionych już biletów - mówi.

DOSTĘP PREMIUM