Gdańsk, Lublin: małe zainteresowanie relacjami z warszawskich uroczystości

W wielu miastach na telebimach można śledzić to, co dzieje się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Ale jak relacjonują reporterzy TOK FM - zainteresowanie jest niewielkie.

W Gdańsku na Placu Solidarności niewiele ponad 200 osób śledzi relację z Warszawy.

- Nawet nie spodziewałam się że tyle będzie. Przepraszam, że to mówię ale przez tydzień tego wszystkiego człowiek ma już dość - przyznaje w rozmowie z reporterem TOK FM jedna z kobiet. - Jestem, bo tutaj bardziej się czuje tę chwilę - mówi jedne z mieszkańców Gdańska.

W Lublinie jeszcze mniej osób zdecydowało się na wspólne oglądanie relacji. Na Placu Zamkowym jest zaledwie kilkadziesiąt osób. - Chciałyśmy wspólnie to przeżyć. Myślałyśmy że będzie tłok - mówią panie które przyniosły ze sobą nawet własne krzesełka. - Czemu tak mało ludzi? Powinniśmy się przecież jednoczyć w modlitwie, bo to teraz najważniejsze - dodaje inna z mieszkanek Lublina, która przyszła na Plac Zamkowy.

Organizatorzy spodziewają się, że relacja jutrzejszych uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej mogą zgromadzić nawet 15 tys. mieszkańców Lublina.

DOSTĘP PREMIUM