Samoloty z delegacjami będą lądowały w Pyrzowicach

Pierwszy samolot wiozący zagraniczną delegację na uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie, wyląduje na lotnisku Katowice- Pyrzowice około godziny 10 - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik portu lotniczego Katowice - Pyrzowice Cezary Orzech. Będzie to Boeing 707 z delegacją Rumunii.

Rzecznik powiedział , że ze względu na to, iż przestrzeń powietrzna nad Polską jest ciągle zamknięta, loty będą wykonywane z tzw. widzialnością, czyli poniżej 6 tysięcy metrów. Polega to między innymi na tym, że pilot musi opierać się na zewnętrznych punktach odniesienia.

Kolejnym samolotem , który miał wylądować w Pyrzowicach był Falcon z prezydentem Bułgarii na pokładzie, lecz jego wylot został odwołany, gdyż Bułgaria zamknęła swoją przestrzeń powietrzną. Kolejnym samolotem, który ma lądować w Pyrzowicach będzie maszyna z z delegacją Luxemburga.

Pierwszym samolotem na katowickim lotnisku miała być maszyna z prezydentem Ukrainy, ale została skierowana na lotnisko w Balicach.

Rzecznik zaznaczył, że harmonogram lotów może się cały czas zmieniać. Pył wulkaniczny nad Polską spowodował, podobnie jak w niektórych innych krajach, zamknięcie przestrzeni powietrznej.

DOSTĘP PREMIUM