Kraków: msze w Łagiewnikach, na Błoniach i nie tylko

Rynek Główny to nie jest jedyne miejsce, gdzie można uczestniczyć w uroczystościach pożegnania pary prezydenckiej.

Ci, którzy nie dostaną się na Rynek Główny, mogą wziąć udział w dwóch innych liturgiach jeszcze przed główną mszą żałobną w Bazylice Mariackiej. Obie rozpoczną się w samo południe, pierwsza - w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach, druga - na Błoniach.

Msze zakończą się przed godziną 14.00. Wierni będą potem mogli obserwować przebieg oficjalnych uroczystości na telebimach, które stanęły zarówno w Łagiewnikach, jak i na Błoniach.

Dodatkowe ekrany są także w centrum miasta przy ul. Szewskiej a także na rogu ul. św. Anny i Wiślnej. Rozmawiałem przed chwilą z parą młodych ludzi, którzy zrezygnowali z wejścia na Rynek. Uroczystości obejrzą na jednym z telebimów, ale wcześniej spróbują przedostać się stąd - spod wzgórza wawelskiego do kościoła oo. kapucynów, gdzie będzie odprawiana niedzielna msza.

W wielu kościołach Krakowa - jak zwykle w ostatni dzień tygodnia - zgromadzą się wierni, by modlić się za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Koło południa ludzi pod Wawelem powoli przybywało, ulice zostały zamknięte. Ale można tu jeszcze dojechać tramwajem, który zatrzymuje się przy skrzyżowaniu Gertrudy ze Gtradomską. Tak naprawdę wszyscy czekają jednak na godzinę 16.00- mniej więcej wtedy kondukt żałobny ruszy spod Bazyliki Mariackiej na Wawel.

DOSTĘP PREMIUM