Kaczorowski, Płoski, Skrzypek... Dziś 12 pogrzebów ofiar katastrofy

Prezydent Ryszard Kaczorowski, biskup polowy Tadeusz Płoski, szef NBP Sławomir Skrzypek to kolejne osoby, których pogrzeby odbędą się dziś w całej Polsce.

abp Miron Chodakowski - Supraśl

Msza żałobna za duszę zwierzchnika prawosławnego ordynariatu Wojska Polskiego odbyła się o godz. 9 w Katedrze Metropolitalnej w Warszawie. Po południu tego dnia ciało zostanie przewiezione z Warszawy do Supraśla k. Białegostoku, gdzie będzie złożone w krypcie Soboru Zwiastowania NMP w Klasztorze Męskim.

Joanna Agacka-Indecka - Łódź, godz. 15.00

W poniedziałek 19 kwietnia o godz. 10.30 w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej. O tej godzinie została wystawiona trumna z ciałem prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. O godz. 12 rozpoczęła się msza święta. Potem kondukt pogrzebowy przeszedł na Cmentarz Stary przy ul. Ogrodowej. Mecenas Agacka-Indecka zostanie pochowana w części rzymsko-katolickiej. Ta część uroczystości rozpocznie się około godz. 15.

Ryszard Kaczorowski - Warszawa, godz. 16.00

W poniedziałek 19 kwietnia o godz. 16 w Archikatedrze św. Jana odbędzie się nabożeństwo żałobne za duszę prezydenta Kaczorowskiego. Po mszy, w kondukcie żałobnym ciało Ryszarda Kaczorowskiego zostanie przewiezione do Świątyni Opatrzności Bożej i tam pochowane. Ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie przyleciało do Warszawy 15 kwietnia.

Kondukt z trumną Ryszarda Kaczorowskiego przeszedł ulicami Warszawy ZOBACZ

Ppor. Paweł Krajewski - Przasnysz, godz. 14.00

Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia. O godz. 14.00 odbędzie się msza święta w kościele parafialnym pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu komunalnym. Zmarłego pożegnać można było w niedzielę, 18 kwietnia o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Wojciecha.

Piotr Nurowski - Warszawa, godz. 14.00

Poniedziałek 19 kwietnia, o godz. 11, odprawiono mszę świętą w katedrze św. Michała i Floriana na warszawskiej Pradze. O 12.30 miał miejsce przejazd na cmentarz komunalny, na którym o 14 - w Alei Zasłużonych - został pochowany szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego .

Bronisława Orawiec-Loeffler - Poronin, godz. 14.00

Przedstawicielka Rodzin Katyńskich, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia w Poroninie. Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona o godz. 14 w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Poroninie, po niej nastąpi odprowadzenie zmarłej na miejscowy cmentarz.

ks. Jan Osiński - Warszawa, godz. 12.00

Pogrzeb ks. ppłk. Jana Osińskiego, sekretarza księdza biskupa Tadeusza Płoskiego, odbędzie się w poniedziałek, 19 kwietnia, w katedrze polowej WP w Warszawie. Msza św. pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 12.00. Ksiądz sekretarz spocznie wraz z bp. Płoskim w krypcie kaplicy Lotników.

bp. Tadeusz Płoski - Warszawa, godz. 12.00

Pogrzeb gen. dyw. ks. bp. Tadeusza Płoskiego, ordynariusza polowego Wojska Polskiego odbędzie się w poniedziałek, 19 kwietnia, w katedrze polowej WP w Warszawie. Msza św. pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 12.00. Ksiądz biskup spocznie w krypcie kaplicy Lotników. ZOBACZ

Sławomir Skrzypek - Warszawa, godz. 14.00

Prezes NBP zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 14.00 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po nich nastąpi wyprowadzenie trumny na cmentarz.

Jolanta Szymanek-Deresz - Warszawa, godz. 17.00

Wiceszefowa SLD zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia o godz. 17 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Izabela Tomaszewska - Warszawa, godz. 10.30

Dyrektor Zespołu Protokolarnego w Kancelarii Prezydenta, została pochowana w poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 9.00 rozpoczęła się- msza św. w Kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie; potem przeprowadzenie trumny z ciałem i złożenie w grobie o godz. 10.30 na Powązkach Wojskowych w Warszawie. ZOBACZ

Gabriela Zych - Kalisz, godz. 12.00

Przedstawicielka Rodzin Katyńskich zostanie pochowana w poniedziałek 19 kwietnia w Kaliszu. O godz. 12 rozpoczęła się msza św. w kościele św. Gotarda, pogrzeb zaś miał miejsce na cmentarzu przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu.

Koniec żałoby narodowej, początek żałoby prywatnej. Pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154

DOSTĘP PREMIUM