Rodzina pary prezydenckiej dziękuje Polakom "z całego Serca"

Dziś na łamach gazet, m.in. "Gazety Wyborczej", ukazało się specjalne ogłoszenie, w którym Jarosław Kaczyński, jego matka Jadwiga i córka pary prezydenckiej Marta, dziękują rodakom "za solidarność, obecność i bliskość".

"Szanowni Państwo, pragniemy podziękować wszystkim, którzy poprzez hołd oddany Lechowi i Marii Kaczyńskim, naszemu Tacie, Bratu, Synowi, naszej Mamie, Bratowej, Synowi oraz wszystkim Osobom, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem, pomogli nam przetrwać te najtrudniejsze dla nas dni. Dziękujemy z całego Serca za Waszą Solidarność, Obecność i Bliskość" czytamy w ogłoszeniu.

Podziękowania podpisano: Jadwiga Kaczyńska, Marta Kaczyńska-Dubieniecka, Jarosław Kaczyński.

Tłumy oddawały cześć tragicznie zmarłej parze prezydenckiej

Gdy tylko kraj obiegła wiadomość o katastrofie prezydenckiego Tu-154, pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie pojawiły się pierwsze osoby z kwiatami i zniczami. W ciągu kilku godzin zebrał się wielotysięczny tłum.

Kondukt żałobny z ciałem tragicznie zmarłego prezydenta witały na ulicach rzesze Polaków. Karawana, która kolejnego dnia przywiozła do Pałacu Prezydenckiego ciało Pierwszej Damy, była przykryta kwiatami, rzucanymi przez zebranych na poboczach dróg.

Przez tydzień żałoby narodowej Krakowskie Przedmieście było oblegane - Polacy zapalali znicze, składali kwiaty i wieńce, przynosili zdjęcia pary prezydenckiej i czekali nawet kilkanaście godzin w kolejce by oddać jej hołd w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Tłumy zgromadziły się też by uczestniczyć w pogrzebie pary prezydenckiej na Wawelu. Oglądaj galerię z pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

DOSTĘP PREMIUM