Odnaleziono matkę porzuconego półtorarocznego chłopca

Policja odnalazła 22-letnia matkę półtorarocznego dziecka porzuconego w Bytomiu. Kobieta odnalazła się w Chorzowie. Jeśli opuściła dziecko celowo, grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd w Chorzowie zdecyduje wkrótce, kto będzie sprawował opiekę nad chłopczykiem.

Matkę chłopca zatrzymano w pobliżu szpitala w Chorzowie. Była trzeźwa. Kobieta jest przesłuchiwana w bytomskiej komendzie policji. Jeżeli potwierdzą się podejrzenia, że kobieta celowo porzuciła chłopca w parku, grozi jej pięć lat więzienia. Niezależnie od tego sąd może pozbawić matkę prawa do opieki nad chłopcem.

Porzucone dziecko odnaleziono w parku w Bytomiu - Łagiewnikach. Znalazł je przejeżdżający rowerzysta. Dziecko siedziało w spacerowym wózku. Wezwani na miejsce policjanci zabrali chłopczyka na badania do szpitala, a potem oddali go pod opiekę wychowawców jednego z bytomskich domów dziecka. Tożsamość chłopca ustalono po poszukiwaniach. Policja dotarła do jego babci.

- Do babci chłopca policjanci dotarli dzięki informatorowi podającemu się za członka rodziny - powiedział rzecznik bytomskiej policji, Adam Jakubiak. Babcię przewożono do Bytomia, gdzie miała zostać przesłuchana. - Według ostatnich informacji, chłopiec mieszka w Świętochłowicach z babcią i mamą. Udało nam się ustalić adres, pod którym mieszka. Jak to się stało, że w poniedziałek został w Bytomiu bez opieki, jeszcze nie wiemy - będziemy to wyjaśniali - zaznaczył Jakubiak.

Od czasu urodzenia dziecka 22-latka, z sąsiadujących z Bytomiem Świętochłowic, mieszkała wraz z synem u swojej mamy. W marcu wyprowadziła się do przyjaciela, zabierając dziecko ze sobą. Z matką utrzymywała luźny kontakt.

W połowie ubiegłego tygodnia 22-latka przyszła do matki, prosząc o zaopiekowanie się chłopcem na czas załatwiania spraw w urzędzie. Nie wróciła jednak, a dziecko zostało u babci. W poniedziałek babcia zobaczyła swoją córkę przypadkowo na ulicy, dogoniła ją i zostawiła jej chłopca. Tego samego dnia znaleziono go porzuconego w parku.

.

DOSTĘP PREMIUM