Kiedyś oszukał Romario. Jego zegarki idą pod młotek

Trzy bardzo cenne zegarki na licytacji w Sądzie Rejonowym w Lublinie. To zegarki oszusta, który podając się za znanego finansistę naciągnął m.in. brazylijskiego piłkarza Romario. Licytacja - w czwartek.

Zegarki zlicytuje komornik, o ile oczywiście znajdą się chętni, bo by je kupić trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy. - Ten najdroższy model zegarka, który jest oferowany na licytację, to jeden z 25 zegarków na świecie, jakie wyprodukowano w tej serii. Nosi numer jeden - mówi sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. Chodzi o zegarek marki Breitling, z bransoletą ze stopu z białego złota. Pozostałe dwa są nieco tańsze, kosztują odpowiednio 112 i blisko 93 tysiące złotych.

Zegarki w ostatnich latach leżały w depozycie, ale teraz komornik zdecydował się je sprzedać. Wcześniej wycenił je biegły z Warszawy. Ich cena wywoławcza będzie nieco niższa od ich wartości.

Licytacja odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Lublinie, w jednej z sal rozpraw. - Będzie na pewno bez udziału mediów - powiedziała w rozmowie z TOK FM komornik Barbara Peret. Dodała, że wyniki licytacji ogłosi po jej zakończeniu. Komornik nie chciała zdradzić, czy w ostatnich dniach ktokolwiek o zegarki pytał.

Licytacja w sądzie to precedens. - Jeszcze nie zdarzyło się w historii przynajmniej lubelskiego sądu, żeby po pierwsze zostały zajęte takie przedmioty, a po drugie, żeby w tej formie były sprzedawane. Z reguły odbywa się to w siedzibie komornika - dodaje sędzia Ozimek.

Właściciel zegarków, Piotr O. w 2007 roku został prawomocnie skazany na 8 lat więzienia. Ale przed rokiem warunkowo wyszedł zza krat, za dobre sprawowanie. Jest winien Skarbowi Państwa ponad 500 tysięcy złotych z tytułu nieuiszczonej grzywny i ponad 300 tysięcy z racji niezapłaconych kosztów sądowych. Na spłatę należności mają pójść m.in. pieniądze uzyskane ze sprzedaży zegarków.

Piotr O. został też zobowiązany przez sąd do zwrotu wyłudzonych od ludzi pieniędzy - to w sumie 40 milionów złotych. Wśród ofiar oszusta był m.in. słynny brazylijski piłkarz Romario, który powierzył mu 5 milionów dolarów. W 2003 roku Romario przyjechał do Lublina, jako świadek w sprawie przeciwko Piotrowi O.

DOSTĘP PREMIUM