Egzamin gimnazjalny: zamiast Biblii streścili "Władcę Pierścieni". Na forach wrze

Przez nieuwagę i zaskakujący układ pytań wielu gimnazjalistów popełniło błąd. Zamiast fragmentu Biblii streszczali "Władcę Pierścieni" - podaje wyborcza.pl. Na forach i na Facebooku wrze. - Możliwe, że uczniowie nie stracą punktów - zapewnia Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Uczniowie na forach grzmią: układ pytań był mylący, ogromna ilość uczniów przez pomyłkę źle odpowiedziała na pytanie nr 22.

Na początku arkusza egzaminacyjnego był fragment Biblii i pytania dotyczące tego fragmentu. Po niem- fragment "Krzyżaków" i pytania do powieści Sienkiewicza. Następni rozkaz gen. Leopolda Okulickiego do żołnierzy AK i znów pytania dotyczące jego treści. I wreszcie fragment "Władcy Pierścieni". Pierwsze pytania, zgodnie z rytmem arkusza, odwołują się do powieści Tolkiena, ale ostatnie z tej serii - zadanie nr 22 - już nie. Brzmi: "Streść w 4-5 zdaniach tekst I" - podaje wyborcza.pl>>

Skargi uczniów błyskawicznie dotarły do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dyrektor CKE w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnia: - Właśnie spływają do nas próbki prac z całego kraju. Będą je sprawdzać eksperci. Jeśli rzeczywiście błąd będzie się powtarzać, zastanowimy się, jak go uwzględnić w punktacji.

TOK FM PREMIUM