"Było lepiej, niż sądziliśmy" - maturzyści o egzaminie z matematyki

Maturzyści musieli rozwiązać 34 zadania. - To był test na poziomie wiedzy gimnazjalnej - mówili reporterce TOK FM licealiści z Bydgoszczy.

Egzamin trwał 170 minut i składał się z 34 zadań, z czego 25 miało formę zamkniętą. - Trzeba było zaznaczyć prawidłową odpowiedź a, b, c lub d. Kolejne zadania to były typowe obliczenia. - Najtrudniejsze były te z przeprowadzeniem dowodu - mówi Łukasz Kubiak z klasy matematycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. - Moim zdaniem cały egzamin to była podstawa programowa gimnazjum - dodaje jego kolega Marcin Pietrzak.

Egzamin nie sprawił też większych trudności uczniom klas humanistycznych. - Nie było źle. 30 proc. powinno być spokojnie, a może nawet i więcej - mówi uśmiechnięta Agata Brzozowska z I LO. Niektórzy uczniowie zdawali też część rozszerzoną, która jest niezbędna przy rekrutacji na studia techniczne i ekonomiczne.

Teraz przed maturzystami kolejne przedmioty. W czwartek napiszą test z języka obcego, później zaczną się egzaminy z wybranych przedmiotów. - Niektórzy zdają geografię, historię sztuki, inni WOS. Piszemy też język hiszpański, bo jesteśmy z klasy dwujęzycznej. Także czeka nas jeszcze sporo wrażeń i atrakcji - mówi Martyna Fiszer z I LO. Maturzyści muszą jeszcze zdać ustny egzamin z języka obcego i przedstawić prezentację z języka polskiego na wybrany przez siebie temat.

Egzaminy pisemne zakończa się 22 maja, a ustne 28 maja.

DOSTĘP PREMIUM