Śledztwo ws. seksuologa zagrożone? Bo TVN skasowała taśmy

Telewizja TVN twierdzi, że skasowała pełną wersję nagrania, na którym znany poznański seksuolog prof. Lechosław Gapik molestuje pacjentkę. A to miał być główny dowód w sprawie - donosi ?Gazeta Wyborcza Poznań?.

Miesiąc temu TVN ujawniła nagranie z ukrytej kamery, na którym widać, jak terapeuta dotyka piersi pacjentki wprowadzając ją wcześniej w stan hipnozy. W programie "Uwaga" TVN kilka pacjentek wspomina, że czuły się zniewolone hipnozą, a profesor upokarzająco je obmacywał. Ten przed kamerą tłumaczył, że stosował własną metodę terapii, którą nazwał "koktajlem Gapika".

Po doniesieniach kobiet prokuratura wszczęła śledztwo . Jak pisze "Gazeta Wyborcza" prokuratura przesłuchała już siedem kobiet. Twierdzą one, że prof. Gapik wykorzystywał je seksualnie podczas terapii.

Teraz śledczy potrzebują opinii biegłego, że to, co robił seksuolog, nie było terapią, ale właśnie molestowaniem. Koronnym dowodem miało być nagranie z ukrytej kamery.

Śledczy poprosili telewizje o nagranie już miesiąc temu. Dostali jednak tylko dwa odcinki "Uwagi" wyemitowane w telewizji. Prokuraturze to nie wystarcza, bo są tam tylko zmontowane fragmenty film, a twarz jednej z kobiet jest zamazana.

Telewizja TVN twierdzi, że nie ma już całego nagrania, bo zostało skasowane. Monika Szymborska, producentka "Uwagi" TVN w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dodaje też, że nawet gdyby nadal miała te nagrania, to i tak nie przekazałaby ich prokuraturze: - Bo nie jesteśmy ramieniem prokuratury. Dziennikarz nie może zastępować śledczych - zaznacza Szymborska.

Prokuratura nie chce przesądzać, czy bez tych nagrań prof. Gapik uniknie zarzutów.

Więcej na stronach ''Gazety Wyborczej''

Czytaj też: ''Tragedia kobiet. Szok dla środowiska''

DOSTĘP PREMIUM