Z torów znikną kolejne pociągi, tym razem TLK

Trzy dni po tym, jak na tory nie wyjechało 48 pociągów interREGIO, PKP Intercity zapowiada: w czerwcu zniknie część pociągów Tanich Linii Kolejowych. - Patrząc na wszystkie połączenia, to może być zaledwie 10% naszych połączeń - mówił w TOK FM Paweł Ney, rzecznik PKP Intercity.

- Jeszcze nie wiadomo czy zniknie 40, czy 50 połączeń i nie wiadomo, czy chodzi tylko o TLK. Pewne jest, że coś zniknie - mówił w TOK FM Paweł Ney, rzecznik PKP Intercity. - Jeżeli będziemy jakieś pociągi czasowo zawieszać, to na pewno nie będą to pociągi cieszące się popularnością.

Znowu chaos na dworcach?

We wtorek z powodu zadłużenia Przewozów Regionalnych na tory nie wyjechały pociągi interREGIO m.in. relacji Warszawa-Kraków, Warszawa-Rzeszów, Łódź-Kraków, czy Warszawa-Katowice. Spowodowało to chaos na dworcach i wściekłość wśród pasażerów . Co więcej, nie jest pewne, czy pociągi interREGIO wrócą na tory w zapowiedzianym przez PKP terminie - 15 maja. - Nie było to z nami konsultowane, więc nie możemy mieć pewności, że te pociągi wrócą - mówił Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Na pewno zniknie część pociągów spółki PKP Intercity

Tymczasem pojawiły się nieoficjalne informacje, że PKP Intercity, właściciel spółki Tanie Linie Kolejowe, wycofa z początkiem czerwca część swoich pociągów. - Jeżeli pociąg cieszy się małym zainteresowaniem podróżnych, to kwalifikuje się do zawieszenia. Znikną najmniej rentowne trasy, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić które to będą - powiedział w TOK FM Paweł Ney, rzecznik PKP Intercity. - Mamy zadłużenie i coś z tym trzeba zrobić, wywiązać się ze zobowiązań wobec zarządu infrastruktury. Listę zawieszonych pociągów ogłosimy co najmniej na tydzień przed planowanymi cięciami. Najbardziej prawdopodobną datą jest 1 czerwca.

Z koleją nie po drodze

Rzecznik PKP Intercity zapewnił jednak, że na okres wakacyjny uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, ale tylko na trasach atrakcyjnych turystycznie. - W okresie wakacyjnym będą wpuszczone na tory dodatkowe pociągi i będą jeździły na typowo wakacyjnych trasach - mówił Ney.

DOSTĘP PREMIUM