Polska skreślona z listy krajów pirackich

Polska została skreślona z amerykańskiej "Watch List", czyli listy krajów pirackich, w których nie są przestrzegane prawa autorskie. Poinformował o tym w Brukseli minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Jak powiedział Zdrojewski, nasze kilkuletnie wysiłki przyniosły rezultaty. Przygotowane zostało nowe prawo autorskie, policja skuteczniej walczy z piratami, zlikwidowano też Stadion Dziesięciolecia, gdzie można było kupić bez problemu pirackie nagrania.

Szef resortu kultury tłumaczy, że obecność na takiej niechlubnej liście utrudniała do tej pory zabiegi o występy w Polsce najpopularniejszych artystów. Bo taka lista - jak podkreślił Bogdan Zdrojewski - jest kierunkowskazem dla wszystkich artystów, do których krajów nie powinno się przyjeżdżać. Teraz ma się to zmienić. Minister Zdrojewski uważa, że za jakis czas bilety na koncerty będą tańsze, będzie też łatwiej pozyskać sponsorów. - Polska krajem pirackim już nie jest - podkreślił minister kultury.

Z listy liczącej 33 kraje, którym wytyka się piractwo i nieprzestrzeganie praw autorskich, skreślone zostały oprócz Polski także Czechy i Węgry.

TOK FM PREMIUM