Paul Cameron w Radiu Maryja: 30 proc. księży to geje

Kontrowersyjny amerykański psycholog Paul Cameron, słynący ze swoich homofobicznych wypowiedzi, gościł na antenie Radia Maryja. Mówił, że z amerykańskich badań wynika, że 30 proc. katolickiego duchowieństwa wykazuje skłonności homoseksualne - czytamy na blogu glosrydzyka.blox.pl. - Nie sądzę, żeby to było powszechne - prostował o. Rydzyk.

- Wiele danych wskazuje na to, że mniej więcej 30 proc. katolickiego duchowieństwa wykazuje skłonności homoseksualne. Było takie badanie prowadzone przez Johna Jay'a w Stanach Zjednoczonych, które badało wiele diecezji właśnie pod tym kątem. 4,3 proc. księży było oskarżonych o pedofilię i wiemy też, że 81 proc. z tych ofiar to byli chłopcy - mówił Paul Cameron w Radiu Maryja.

Chwilę po tej wypowiedzi, do radia zadzwonił o. Rydzyk, który chciał sprostować te informacje. - Nie sądzę, żeby to było powszechne, może to być gdzieś w jakiś środowiskach - mówił dyrektor Radia Maryja.

Zdaniem o. Rydzyka, niewykluczone że do seminariów duchowych wprowadza się "takich ludzi po to, żeby Kościół niszczyć". - My to znamy w Polsce z czasów komunistycznych - mówił.

Czytaj więcej na blogu glosrydzyka.blox.pl

Cameron o homoseksualistach

Dr Paul Cameron od lat głosi, że homoseksualiści żyją krócej oraz są obciążeniem dla społeczeństwa, bo chorują na AIDS. Jego zdaniem, lesbijki giną w wypadkach samochodowych 300 razy częściej niż heteroseksualne kobiety.

DOSTĘP PREMIUM