Podbeskidzie: zalana droga, wylewają rzeki

Woda zalała odcinek drogi krajowej nr 4 przebiegający przez Ropczyce (Podkarpackie). Kierowcy muszą korzystać z objazdów - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek Anna Klee z zespołu prasowego podkarpackiej policji. Sytuacja na Podbeskidziu jest coraz gorsza.

Najgorsza sytuacja jest na Śląsku i w Małopolsce

Objazd z kierunku Rzeszowa prowadzi w kierunku na Kolbuszową i Mielec. Jadący do Ropczyc od strony Krakowa kierowani są na Dębicę - Mielec - Kolbuszowę - Rzeszów. Drogę zalała woda z rzeczki Wielopolka.

Na Podkarpaciu w niedzielę wojewoda wprowadził alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe w kilku powiatach.

Droga krajowa nr 4 prowadzi od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach do przejścia w Korczowej.

Sytuacja powodziowa na Podbeskidziu pogarsza się, szczególnie na Śląsku Cieszyńskim i w rejonie Wadowic (Małopolska). Późnym wieczorem burmistrz Andrychowa ogłosił alarm powodziowy, a władze powiatu wadowickiego pogotowie przeciwpowodziowe w całym rejonie.

W powiecie wadowickim strażacy odnotowali lokalne podtopienia w 150 miejscach. Wieczorem w Wadowicach z brzegu wystąpiła rzeczka Choczenka. W Izdebniku podtopiona jest droga krajowa nr 52. Jeden pas szlaku w kierunku Krakowa został wyłączony. Ruch na tej trasie odbywa się wahadłowo. Przejazd samochodów zabezpiecza policja. Strażacy z ochotniczych jednostek próbują walczyć z żywiołem.

Wysoka woda na południu Polski [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM