Zalany cmentarz w Brzeszczach. Rodziny wstrząśnięte [ZDJĘCIA]

Woda zalała cmentarz komunalny w Brzeszczach na pograniczu województwa śląskiego i małopolskiego. Wiele grobów jest zniszczonych. Cmentarz został bez opieki. Bliscy zmarłych są wstrząśnięci.

Zobacz: Południowa Polska pod wodą [RELACJA]

- Byłam na grobie męża. Mogiła jest całkowicie zalana. Podobnie groby znajomych - relacjonuje jedna z kobiet, które przyszły na zalany cmentarz. - Prawdopodobnie to wszystko będzie zniszczone - dodaje ze smutkiem kobieta. - Żałuję, że tu w ogóle przyszłam - przyznaje w rozmowie z reporterem TOK FM. -

Jest jeszcze inne niebezpieczeństwo - zauważa starszy mężczyzna - to są nowe groby, nie wiadomo czy nie ma jakiegoś zagrożenia, to wszystko może wypłynąć, groby nie są głęboko kopane - wylicza . - Pod tamtym drzewem zwłoki chowano przed wczoraj.

- Nie ma zarządcy, nic się tu nie dzieje, wszystko tak zostawione. To strasznie przykry widok - mówi jedna z mieszkanek Brzeszcz. Cmentarzem komunalnym przy ul. Ofiar Oświęcimskich opiekuje się spółka Agencja Mieszkaniowa Brzeszcze. Mimo, że nekropolia jest kompletnie zalana, nikt z firmy nie zjawił się by ją jakkolwiek zabezpieczyć.

- Widok jest przygnębiający, ja jestem w szoku, nie wiem jak zarząd cmentarza tego pilnuje - komentuje młody chłopak, który odwiedził cmentarz.

DOSTĘP PREMIUM