Powódź: Ulewa utrudnia kursowanie pociągów. Woda uszkodziła tory

Z powodu ulew na południu Polski, w wielu miejscach występują przerwy w kursowaniu niektórych pociągów PKP. Utrudnienia występują między innymi na trasie Oświęcim - Brzeszcze Jawiszowice, jest to linia Oświęcim - Czechowice Dziedzice oraz na trasie Bobowa - Zaborowice (linia Tarnów - Nowy Sącz).

Czasowo zawieszone jest też kursowanie pociągów między Skawcami i Suchą Beskidzką (linia Kraków - Zakopane). PKP informuje, że na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Przerwano też czasowo kursowanie składów na trasie - Czechowice Dziedzice - Most Wisła, jest to linia Bielsko Biała - Katowice, pociągi jadą objazdem przez Zabrzeg Czarnolesie. Utrudnienia są też na trasie Pszczyna - Radostowice, - Bielsko Biała - Jaworze, Sumina - Rydułtowy, Łaziska - Tychy oraz Katowice Ligota - Katowice Zatorze.

Czasowo zamknięta jest stacja Olza , z powodu wysokiego stanu wody na Odrze zamknięto tam most. Na wielu odcinkach ruch odbywa się po jednym torze lub ze zmniejszoną prędkością. Służby techniczne są przygotowane do napraw uszkodzonych odcinków niezwłocznie po opadnięciu wód. Polskie Koleje Państwowe zapewniają, że na wielu odcinkach ruch został już przywrócony.

DOSTĘP PREMIUM