Burmistrz Kazimierza Dolnego: Nie przyjeżdżajcie na weekend

Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia apeluje do turystów, by w najbliższych dniach, szczególnie w weekend, nie wybierali się w rejon miasta.

Od kilku dni trwa akcja przeciwpowodziowa, w której uczestniczy wiele służb ratowniczych. To one muszą mieć priorytet jeśli chodzi o dojazd do wszystkich miejsc w gminie. Do niektórych trudno dojechać, bo już tworzą się korki przy wjeździe do miasta od Lublina i Warszawy.

Droga powiatowa do Bochotnicy jest zamknięta, a na innych ruch jest czasowo wstrzymywany tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego. Dodaje, że obsługa turystów może być utrudniona lub w niektórych miejscach wręcz niemożliwa ze względu na problemy z mediami, w tym głównie z kanalizacją i dojazdem do części podtopionych kwater i pensjonatów. Przesiąkają wały w Parchatce, w Kazimierzu też mogą pojawić się przesiąki, ale tutaj sytuacja jest w miarę bezpieczna - mówi Dunia. W mieście jest coraz więcej zalanych ulic, domów, hoteli ikwater. Fala powodziowa na Wiśle w rejonie Kazimierza Dolnego przechodzi od wielu godzin, ale przedstawiciele sztabu kryzysowego liczą się z tym, że niebezpieczeństwo może potrwać jeszcze nawet kilka dni.

DOSTĘP PREMIUM