Pełna mobilizacja w okolicach Konina. Nadchodzi fala kulminacyjna na Warcie

W okolicach Konina- pełna mobilizacja przed nadejściem fali kulminacyjnej na Warcie. W miejscowości Sławsko rozpoczęła się ewakuacja około 20 osób. Wcześniej strażacy przewieźli zwierzęta z zagrożonych gospodarstw w bezpieczne miejsca. Trudna sytuacja jest również w gminach Kramsk, Krzymów i Golina.

Wieczorem i w nocy do Konina przyjedzie kilkanaście specjalistycznych samochodów strażackich. W jednostce w starej części miasta został utworzony punkt koncentracji sił. Samochody będą mogły być dysponowane do walki z wodą na terenie Konina , powiatu konińskiego, w razie potrzeby zostaną wysłane do północno- zachodniej części Polski.

Jeśli prognozy nie zostaną skorygowane, fala kulminacyjna na Warcie przejdzie przez Koło w poniedziałek, do Konina dotrze około godziny czwartej w nocy z poniedziałku na wtorek, w Słupcy będzie we wtorek po południu.

W powiatach kolskim, turkowskim, konińskim i słupeckim wały nadal są jeszcze całe, a nieduże przecieki są natychmiast łatane. Wszyscy czekają w pełnej gotowości na falę kulminacyjną.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM