IMGW ostrzega - będą kolejne opady deszczu

IMGW przestrzega przed opadami deszczu, które nadciągają nad południe Polski. Opady wystąpią w nocy ze środy na czwartek. Według prognoz, będą to opady ciągłe. Miejscami spodziewane są intensywne burze.

NA ŻYWO: Wielka fala dociera na północ Polski

Jak pomóc powodzianom?

W miejscach, gdzie wystąpią burze opady deszczu wyniosą do 25 milimetrów . W Bieszczadach mogą wystąpić opady gradu. Synoptycy nie prognozują, by deszcze spowodowały znaczne podniesienie poziomu rzek na południu.

embed

Obecnie czoło fali kulminacyjnej na Wiśle dochodzi do Tczewa. IMGW prognozuje, że czoło fali powodziowej dotrze do Bałtyku już jutro. Szacuje się, że fala kulminacyjna powinna spłynąć do morza w ciągu trzech dób. W Warszawie Wisła opadnie poniżej poziomu alarmowego we czwartek.

Fala kulminacyjna na Odrze znajduje się obecnie w pobliżu miejscowości Bielinek i dotrze do Bałtyku dopiero 3 czerwca. Na Warcie kulminacja fali powodziowej znajduje się w Śremie.

IMGW zdementowało doniesienia niektórych mediów, według których nie przedstawił odpowiednio wcześnie informacji na temat intensywnych opadów deszczów na południu kraju.

Polska walczy żywiołem. Zobacz sytuację w całym kraju

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM