Blisko 13 tys. zalanych domów - bilans powodzi na Podkarpaciu

12 tysięcy 850 zalanych bądź podtopionych domów, 42 tysiące osób poszkodowanych przez żywioł, około 300 miejscowości które zaatakowała wielka woda - to dotychczasowy - bardzo wstępny - bilans tegorocznej powodzi na Podkarpaciu.

Na pewno szkody będą o wiele większe, na razie bowiem nie wszędzie da się je oszacować. Bardzo trudna sytuacja powodziowa panuje w północnej części województwa w widłach Wisły i Sanu, gdzie na skrzyżowaniu dwóch rzek nałożyły się fale wezbranie. Po całonocnej walce udało się ocalić wały przeciwpowodziowe we Wrzawach w podtarnobrzeskiej gminie Gorzyce. Dzięki temu, woda która zalała już 5 wiosek w gminie nie wdarła się do samych Gorzyc.

Znacznie spokojniej jest na południu regionu, gdzie w woda na rzekach jest zwykle poniżej stanów ostrzegawczych. Obecnie alarm powodziowy na Podkarpaciu obowiązuje w powiatach tarnobrzeskim oraz dla miasta Tarnobrzega, stalowowolskim, niżańskim, mieleckim, dębickim, jarosławskim, leżajskim, łańcucki dla gmin: Białobrzegi, Czarna i Żołynia, w przeworskiego dla gmin: Tryńcza i Przeworsk

TOK FM PREMIUM