Poświadczenie nieprawdy i 4 kosze wędlin. CBA zatrzymało żonę wiceprezydenta Łodzi: ani żona, ani ja nie jemy kiełbasy

CBA zatrzymało Małgorzatę E-J., pracownicę łódzkiego oddziału ARiMR, żonę wiceprezydenta Łodzi i szefa SLD w regionie Dariusza Jońskiego. Po wpłaceniu kaucji żona wiceprezydenta wyszła na wolność. Jak zapewnia wiceprezydent ani on, ani żona nie jedzą kiełbasy, a jego małżonka "walczy ze zorganizowaną grupą przestępczą".

Wraz z nią zatrzymany został 30-letni pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz 31-letni były pracownik tej instytucji. Prokuratura Okręgowa w Sieradzu postawiła im zarzuty niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy. Małgorzata E.-J usłyszała także zarzut przyjęcia kilkuset złotych korzyści majątkowej w postaci czterech koszy wędlin.

3 mln dotacji

Zatrzymania mają związek z aferą w Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Chodzi o inwestycje budowane za pieniądze unijne przyznawane przez ARiMR. Pracownicy agencji w latach 2005 - 2006 podpisywali dokumenty w ciemno stwierdzając wykonanie inwestycji, mimo że większość z nich nie została zrealizowana w pełni - mówi nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Józef Mizerski. Koszty wykazane w rozliczeniach były zawyżane. Na podstawie fikcyjnych kontroli przyznano ponad 3 miliony złotych dotacji.

Sieradzka prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych 3 tysiące złotych poręczenia majątkowego i dozór policyjny. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Małgorzata E.-J. po wpłaceniu kaucji wyszła na wolność.

Wiceprezydent: Moja żona walczy z grupą przestępczą

- Moja żona walczy ze zorganizowaną grupą przestępczą i wie, że wygra - twierdzi Dariusz Joński, wiceprezydent Łodzi i szef SLD w Łódzkiem, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą Łódź" .

- Ani żona, ani ja nie jemy kiełbasy i nikt z nas nie przyjmował żadnych korzyści w postaci kiełbasy - dodał.

Joński przekonuje, że jego żona wiedziała o nieprawidłowościach w ARiMR wcześniej i informowała o tym swoich przełożonych.

Kaczyński u ofiar osuwisk [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM