Fundacja Jurka Owsiaka zbierze pieniądze na sprzęt likwidujący skutki powodzi

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włącza się w pomoc powodzianom. 4 lipca organizuje zbiórkę pieniędzy, za które zostanie kupiony sprzęt do likwidowania skutków powodzi.

Chodzi przede wszystkim o motopompy, agregatory prądotwórcze oraz specjalny sprzęt pływający. Jak zapowiada WOŚP wsparcie ma być systemowe - zakupiony sprzęt będzie jednolity i znajdował się na terenach zagrożonych powodzią, tak, aby móc skutecznie i szybko pomagać. Fundacja szacuje, że kupi nawet kilkaset urządzeń, które na jesieni zostałyby rozesłane po całym kraju.

Zbiórka ma być prowadzona 4 lipca, czyli w dzień ewentualnej drugiej tury wyborów prezydenckich. I dlatego - jak pisze w specjalnym liście otwartym Jurek Owsiak - akcja będzie trwała od godzin porannych do godziny 19. - W ten sposób wypełnimy ciszę wyborczą naszą przyjaźnią z tymi, którzy ucierpieli w czasie powodzi, myśląc o ich przyszłości - napisał szef Fundacji i zaapelował o czynny udział w akcji pomocy powodzianom.

"Mówimy stop powodziom! Jesteśmy przekonani, że ten dzień będzie dniem wypełnionym naszymi obywatelskimi powinnościami. Liczymy na Was tak jak to było w 1997 roku, kiedy dzięki Waszej pomocy Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w absolutnie emocjonalnym zrywie, zorganizowała ponad 100 transportów z darami dla powodzian. Dzięki takiej samej spontaniczności staliśmy się jedyną organizacją pozarządową na świecie, która ze swoimi darami trafiła bezpośrednio do szpitali na Sri Lance po wielkim tsunami" - przypomina Owsiak. Na koniec dodaje: "Liczymy na Was 4 lipca. Prosimy o wsparcie" - zaapelował Jurek Owsiak.

Kaczyński u ofiar osuwisk [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM