W czwartek znów burze i upały w całej Polsce [MAPY]

W czwartek w całej Polsce ciąg dalszy upałów i gwałtownych burz. Najcieplej - 31 stopni Celsjusza - będzie na południu Polski. Z kolei na północy i na zachodzie pojawią się burze i będzie padał deszcz.

Już w środę nad częścią kraju spadły silne lokalne deszcze. Na Dolnym Śląsku i w Łódzkiem doszło do podtopień. Na Alert24 dostaliśmy m.in. informacje i zdjęcia ze Zgierza i Jeleniej Góry . W czwartek nad tymi regionami ponownie pojawią się burze. Podobnie jak nad całą północną Polską od Szczecina, przez Gdańsk, aż do Białegostoku. Nie powinno za to padać w centralnej i południowo-wschodniej Polsce.

W całym kraju będzie upalnie. Temperatury na południu sięgną nawet 31 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad Zatoką Gdańską - ok. 22 stopni.

Kolejne dni wg. meteorologów z IMiGW przyniosą znów bardzo wysokie temperatury i silne burze. W piątek może mocno padać w Małopolsce, a w sobotę w zasięgu gwałtownych burz ma znaleźć się Mazowsze. Temperatura w weekend może dojść nawet do 34 stopni Celsjusza/

Sprawdź bieżącą pogodę w serwisie pogoda.gazeta.pl

DOSTĘP PREMIUM