Tomasz Sianecki odchodzi z Faktów TVN. ''Pytajcie Durczoka''

Tomasz Sianecki odchodzi z Faktów TVN - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Według naszych informacji popularny reporter został zwolniony przez swojego szefa Kamila Durczoka.

Rzecznik TVN Kamil Smoląg potwierdza tę informację. - Tak, to prawda. Tomasz Sianecki odchodzi z "Faktów". Smoląg nie chciał mówić o przyczynach odejścia dziennikarza.

- Czy to prawda, że Sianecki został zwolniony przez Durczoka? - spytaliśmy

- Przyczyny odejścia to wewnętrzna sprawa firmy, której nie będziemy ujawniać - uciął Smoląg. (Jak się dowiedzieliśmy, Sianecki poinformował o swojej sytuacji mailem kolegów z redakcji).

Tomasz Sianecki ani jednym zdaniem nie chciał skomentować tych wiadomości. I uparcie powtarzał: - Wszelkie pytania w tej sprawie proszę kierować do redaktora naczelnego "Faktów" Kamila Durczoka.

Do Kamila Durczoka nie udało nam się dodzwonić. Natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zwolnienie Sianeckiego, to efekt trwającego od kilku miesięcy konfliktu personalnego między nim a jego szefem - Kamilem Durczokiem.

Na razie nie wiadomo, czy Sianecki pozostanie w TVN. - Naszą intencją jest, by kontynuował pracę w grupie - zapewniał Smoląg. Rzecznik stacji powiedział, że jej szefowie mają o tym wkrótce rozmawiać z dziennikarzem.

Tomasz Sianecki z "Faktami" związany był od 1998 roku. Specjalizował się w lekkich, dowcipnych materiałach, puszczanych zwykle pod koniec programu. Prowadził też "Szkło kontaktowe" w TVN 24. W 2006 roku razem z Grzegorzem Miecugowem (twórcą "Szkła") dostał Wiktora - nagrodę Akademii Telewizyjnej dla osobowości telewizyjnych. Według portalu wirtualnemedia, Sianecki będzie nadal prowadził program w TVN24. Sianecki wcześniej był też dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM