Rozpoczął się II Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego

W sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczął się II Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego. Równolegle imprezy odbywają się będą w Lublinie i Jastrzębiu. - Bez seksu oczywiście można żyć, ale takie życie jest ubogie. Nie da się żyć bez jedzenia, picia i oddychania, ale uzupełnieniem tych czynności powinien być możliwie przyjemnym seks - mówił w Komentarzach Radia TOK FM dr Leonowicz.

Jak dodał przed rokiem w warszawskich wykładach wzięło udział 800 osób. Zdaniem gościa Komentarzy Radia TOK FM tak wielu zainteresowanych przyciągnęły nie tylko ciekawe wykłady, ale także możliwość zadawania pytań ekspertom. - Na każdy temat przewidziane jest 45 minut. Średnio 25-30 min to czas na sam wykład, reszta przeznaczona jest na pytania. Wykładowcy są przygotowani i bardzo chętnie odpowiedzą na pytania. Zainteresowanie właśnie możliwością pytania było w ubiegłym roku bardzo duże, słuchacze wykorzystywali to do oporu - mówił dr Leonowicz.

Jakie tematy zostaną poruszone w czasie Dnia Promocji Zdrowia Seksualnego? - Będziemy mówić o niepłodności, coraz częściej zdarzają się pary, które korzystają np. z banków nasienia czy z metody in vitro. Będzie mowa o wpływie cukrzycy czy np. zaburzeń kardiologicznych na zdrowie seksualne. Będziemy mówili o bardzo ważnym problemie, w kontekście żniwa jakie zbiera choroba, jak uniknąć zachorowania na raka szyjki raka macicy. Będzie też wykład poświęcony menopauzie, zaburzeniom erekcji czy wpływowi uzależnień na zdrowie seksualne - wyliczał dr Leonowicz.

Program II Dnia Promocji Zdrowia Seksualnego>> W Warszawie wśród wykładowców będą - między innymi - prof. Zbigniew Lew Starowicz i znany z anteny TOK FM dr Andrzej Depko.

DOSTĘP PREMIUM