Tragiczny weekend na Lubelszczyźnie. Utonęło sześć osób

W miejscowości Prehoryłe w powiecie hrubieszowskim 22-letni mężczyzna utopił się w rozlewisku Bugu. Mieszkaniec gminy Dołhobyczów był nad rzeką z kolegami, prawdopodobnie pili alkohol.

Z relacji znajomych ofiary wynika, że mężczyzna wszedł do wody, mimo że nie umiał pływać. W tej sprawie jest prowadzone śledztwo pod kątem ewentualnego nieumyślnego spowodowania śmierci.

W sobotni wieczór 51-letni mężczyzna utonął w jeziorze Głębokim. Wcześniej razem ze znajomą i szwagrem pili alkohol. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł zostać wepchnięty do wody przez 40-latka. Wyjaśni to dochodzenie. Podejrzany został zatrzymany, w chwili zdarzenia miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ciało denata wyłowiono wczoraj.

W powiecie tomaszowskim zginęło dwóch 39-latków. Jeden utopił się w zalewie w Majdanie Sopockim. Według świadków, mężczyzna był nietrzeźwy. Drugi mężczyzna utonął w niewielkim, ale głębokim zbiorniku w miejscowości Majdan Sielce.

W dzikim zbiorniku w Chotyłowie koło Białej Podlaskiej utopił się 19-latek. Był nad wodą z grupą znajomych.

Z rzeki Wieprz w pobliżu Izbicy wyłowiono zwłoki mężczyzny w wieku około 50-60 lat. Biegły ustalił, że ciało przebywało w wodzie około 5-u dni. Tożsamość ofiary nie jest znana.

DOSTĘP PREMIUM