"To nie była kampania, to było obcowanie z ludźmi" - Grzegorz Napieralski o sondażach

"Najważniejsze jest to, że pokazaliśmy, że razem możemy zmieniać Polskę. Na lepsze. Obudziliśmy w Polakach wielką nadzieję" - skomentował soje dwucyfrowe (13,4proc.) poparcie Grzegorz Napieralski. Podkreślał też, że warto inwestować w Lewicę.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie poparli. Wszystkim środowiskom i wielkim autorytetom, koalicjantom, którzy uwierzyli, ze jest możliwa zmiana, że jest możliwe, aby nie tylko prawica i prawica ze sobą się kłócili, ale, że alternatywa jest tutaj, alternatywa jest po lewej stronie sceny politycznej. Pokazaliśmy to w tej kampanii wyborczej - mówił w pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu sondaży Grzegorz Napieralski .

Zwrócił się również do dwóch czołowych kandydatów na prezydenta - Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego

- Na nich spoczywa wielka odpowiedzialność za Polskę i Polaków, mam nadzieję, że spory nie będą obecne w II turze, ale rzetelna praca, jak w I turze, bo mogliśmy spierać się o przyszłość, mogliśmy o niej rozmawiać. Wierzę, że II tura będzie równie merytoryczna i bardzo istotna.

Dla Grzegorza Napieralskiego dwucyfrowy wynik to wielkie osiągnięcie.

- Najważniejsze jest to, że pokazaliśmy, że razem możemy zmieniać Polskę. Na lepsze. Obudziliśmy w Polakach wielką nadzieje, że polityka może być inna, że można być otwartym, że można słuchać i rozmawiać, że mądrość możemy czerpać od ludzi, którzy mówią nam, co trzeba zmienić i jak trzeba zmienić, bo oni z tymi problemami sa na co dzień. Za tę lekcję dziękuję - komentował Napieralski.

- Alternatywa to postępowa, nowoczesna, otwarta pełna dialogu, spoglądająca w przyszłość Lewica ze znakomitymi ludźmi, świetnymi ekspertami. Będziemy konsekwentni merytoryczni ale przede wszystkim otwarci na ludzi. To nie była kampania, to było obcowanie z ludźmi, obcowanie z nimi , rozmowy, to była nauka. Za to wszystkim Polakom dziękuję - podsumował Napieralski.

Napieralski zapewnił, że jego partia będzie nadal ciężko pracować i pokazywać, że warto tę rozbudzoną w ludziach nadzieję podtrzymywać i udowadniać, że w Lewicę warto inwestować.

Jutro, o godzinie 7.20, Grzegorz Napieralski będzie gościem Grzegorza Kozaka w TOK FM.

 

"Napieralski powinien myśleć o sobie"

DOSTĘP PREMIUM