Lubelszczyzna: zdecydowane zwycięstwo Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński zdobył na Lubelszczyźnie prawie 49 procent głosów podczas gdy Bronisław Komorowski niecałe 28 procent. W stolicy województwa frekwencja była wysoka - prawie 62 proc.

Lider PiS uzyskał 48,75 %; Bronisław Komorowski - 27,65 %. Trzeci był Grzegorz Napieralski - 12,78 %. Inaczej niż w skali kraju wygląda czwarte miejsce - na Lubelszczyźnie zajął je lider PSL, Waldemar Pawlak, zdobywając 3,47 % głosów poparcia.

Frekwencja w skali regionu wyniosła 52,2 procent. Zdecydowanie wyróżnił się sam Lublin - z prawie 62-procentową frekwencją. Dużo głosów oddano też w powiecie janowskim, a zwłaszcza w gminie Godziszów - 74,63 % głosów. Godziszów pod względem frekwencji przodował już wielokrotnie. Mieszkańcy za każdym razem pokazują, że są bardzo zdyscyplinowani.

Na Lubelszczyźnie wyższa frekwencja była w miastach niż na wsiach (57,4 % w miastach; 47,59 % na wsiach). Wybory w naszym regionie przebiegły spokojnie. Mały problem był tylko w Chełmie. Dwóch mężczyzn posłużyło się pełnomocnictwami swoich żon, ale były to dokumenty dotyczące czynności cywilnych, a nie wyborczych. W efekcie oddali głos bezprawnie.

DOSTĘP PREMIUM