Policjanci na quadach nad jeziorami

Policja na quadach pojawi się w te wakacje nad jeziorami na Lubelszczyźnie. To kolejny po patrolach rowerowych czy wodnych pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa nad wodą.

Lubelska policja dostała quady w ramach tzw. Norweskiego Mechanizmu Finansowego - Dostaliśmy quady do terenów granicznych, ale postanowiliśmy to rozszerzyć - mówi Dariusz Działo, komendant wojewódzki policji w Lublinie. Dodaje, że pojawią się nad jeziorami na Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim, bo to często tereny leśne, niedostępne, trudne. - Jako, że nie mamy policji konnej doszliśmy do wniosku, że będziemy patrolować np. brzegi jezior właśnie na quadach - mówi Działo. Dodaje, że tylko w powiecie włodawskim jest w tej chwili sześć quadów.

Ale quady to nie wszystko. W tym sezonie letnim jest jeszcze jedna nowość. 150 policjantów przeszło szkolenia z udzielania pierwszej pomocy nad wodą. Szkolili ich ratownicy WOPR-u. - Policjanci nie tylko będą dbać o bezpieczeństwo wokół akwenu, ale w sytuacji gdy wystąpi taka potrzeba również będą wspierać WOPR - dodaje komendant.

W poniedziałek w Lublinie odbyło się posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego poświęcone "Bezpiecznym Wakacjom". A te ruszają już za kilka dni.

DOSTĘP PREMIUM