Pociągiem z Warszawy do Gdańska i Łodzi z utrudnieniami. Zerwana trakcja kolejowa

Pociąg jadący z Warszawy do Łodzi uszkodził sieć trakcyjną - poinformował Krzysztof Łańcucki, rzecznik Polskich Linii Kolejowych. Do zdarzenia doszło na odcinku między Koluszkami a Łodzią. Cześć pociągów jeździ objazdami. Utrudnienia pojawiły się także na trasie z Warszawy do Gdańska. W okolicach Ciechanowa koparka uszkodziła instalację kolejową.

- O godz. 15.20 na odcinku między Koluszkami a Łodzią pociąg jadący z Warszawy do Łodzi uszkodził sieć trakcyjną - poinformował radio TOK FM Krzysztof Łańcucki, rzecznik PLK. Sieć została zerwana. Na pewien czas został przerwany ruch między Koluszkami a Łodzią. Awaria została usunięta do godz. 17.20. Zatrzymane zostały dwa pociągi, na trasie z Łodzi do Warszawy oraz w przeciwnym kierunku. Obecnie awaria jest już usunięta a pociągi na trasie kursują normalnie.

Problemy mogą mieć też pasażerowie, którzy udają się z Warszawy do Gdańska. W okolicach Ciechanowa w trakcie robót budowlanych koparka przerwała sieć trakcyjną. Jak zapewnia rzecznik PLK awarię usunięto, jednak na odcinku 20 km w okolicach Ciechanowa jest czynny tylko jeden tor. Ruch odbywa się wahadłowo. Pociagi udające się ze stolicy do Trójmiasta mają prawie trzygodzinne opóźnienia.

DOSTĘP PREMIUM