Sakiewicz, Janecki i inni zawieszeni wracają do Polskiego Radia

Stanisław Janecki i Tomasz Sakiewicz, współpracownicy Programu III Polskiego Radia, Jerzy Kisielewski, współpracownik Programu II i dziennikarz Trójki Marcin Wolski nie są już zawieszeni w obowiązkach w publicznym radiu - donosi ?Presserwis?.

W czerwcu br. zarząd Polskiego Radia zawiesił ich za złamanie uchwały o apolityczności współpracowników i pracowników podczas kampanii wyborczej. Janecki, który jest też pełniącym obowiązki zastępcy dyrektora TVP 1, przekonywał w felietonie zamieszczonym w dzienniku "Fakt", dlaczego Jarosław Kaczyński powinien wygrać wybory prezydenckie. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", przytaczał na łamach swojego tytułu argumenty za wyborem Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei Marcin Wolski był członkiem komitetu wyborczego Kaczyńskiego, a Jerzy Kisielewski - członkiem komitetu Bronisława Komorowskiego.

- Zawieszenie dotyczyło tylko okresu kampanii wyborczej. Nie jest jednak wykluczone, że we wtorek zarząd podejmie inne decyzje - mówi Radosław Kazimierski, rzecznik Polskiego Radia.

Pytany, czy dziennikarze i współpracownicy Polskiego Radia są zobowiązani do zachowania apolityczności tylko podczas kampanii wyborczej, zapewnia: - Także w przyszłości pracownicy i współpracownicy Polskiego Radia będą rozliczani z bezstronności i apolityczności.

DOSTĘP PREMIUM