Lech Wałęsa złożył Dalajlamie życzenia urodzinowe

Z okazji 75. urodzin duchowy przywódca Tybetu otrzymał od Lecha Wałęsy życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. ?Większość Polaków solidaryzuje się z niezmordowanym wysiłkiem Narodu Tybetańskiego? - napisał Wałęsa w liście do Dalajlamy.

Lech Wałęsa w liście do Dalajlamy napisał, że uroczystość urodzin tybetańskiego przywódcy jest ważna jest dla całego narodu tybetańskiego jako symboliczne Święto Tybetu. Dodał, że obchodzimy je również w Polsce, poprzez szereg uroczystości, koncertów i wystaw.

"Ze względu na naszą własną historię, większość Polaków solidaryzuje się z niezmordowanym wysiłkiem Narodu Tybetańskiego w dążeniu do poszanowania praw człowieka, szacunku i rozwoju własnej kultury oraz przestrzegania prawa Narodu do godnego życia" - czytamy w liście byłego prezydenta Polski.

Wałęsa podkreślił, że Polska będzie kontynuować wsparcie dla cierpliwej i zdeterminowanej drogi Dalajlamy. "Będziemy nawoływać Wielki Naród Chiński do zrozumienia Waszych dążeń, bo jest to również w ich własnym interesie. Aby zasłużyć na miano prawdziwej światowej potęgi, Chiny muszą posiadać autorytet moralny" - napisał Lech Wałęsa.

DOSTĘP PREMIUM