Janecki nie wraca do Polskiego Radia. Czeka na przeprosiny

Stanisław Janecki, p.o. wicedyrektor TVP 1, zrezygnował ze współpracy z Programem III Polskiego Radia - jest urażony tym, że zarząd zawiesił go w czasie kampanii wyborczej - informuje Presserwis.

Janecki został zawieszony przez zarząd Polskiego Radia na czas kampanii wyborczej po tym, jak opublikował w "Fakcie" felieton chwalący Jarosława Kaczyńskiego.

Dwa dni temu zawieszenie przestało jednak obowiązywać. - Decyzję zarządu uznałem za wrogi akt wobec mojej osoby. Felieton w "Fakcie" był częścią dwugłosu, powyżej ukazał się tekst wymieniający najmocniejsze strony Bronisława Komorowskiego. Tylko dlatego zgodziłem się na publikację. Gdyby redakcja poprosiła mnie, żebym wymienił zalety Komorowskiego, na pewno bym to zrobił. Takie potraktowanie tej sprawy przez zarząd Polskiego Radia to obskurantyzm warsztatowy - powiedział Janecki i zapowiedział, że wróci do Trójki wtedy, gdy zarząd Polskiego Radia go przeprosi.

- Zarząd Polskiego Radia nie ma zamiaru przepraszać pana Janeckiego. Podlegał on takim samym regulacjom prawnym jak inni - mówi jednak Radosław Kazimierski, rzecznik stacji.

Pozostali zawieszeni na czas kampanii wyborczej dziennikarze - Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Jerzy Kisielewski - współpracownik PR II oraz Marcin Wolski nie zamierzają rozstawać się z Polskim Radiem. - Nie ma co się obrażać, bo to praca dla ludzi, a nie dla instytucji - komentuje Kisielewski.

DOSTĘP PREMIUM