Polaczek pyta premiera: jaki jest skład Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego?

Prezes Polski Plus Jerzy Polaczek pyta premiera o skład Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego powołanego w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu TU 154 M.

Jerzy Polaczek podkreśla w piśmie do Donalda Tuska, że Polska przyjęła tylko formułę wyznaczenia uprawnionego obserwatora, który jest obecny przy pracach Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - organizacji powołanej w 1991 roku w celu badania przyczyn cywilnych wypadków lotniczych na terenie państw należących wcześniej do Związku Radzieckiego.

Opinia publiczna w Polsce nie została do tej pory poinformowana o składzie "komisji". Dlatego też poseł Jerzy Polaczek domaga się od premiera Donalda Tuska podania pełnego składu członków Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - wraz z podaniem kwalifikacji tych osób i zakresu zagadnień im powierzonych w ramach podziału pracy w komisji.

Polityk Polski Plus przypomina, że w pracach Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego oprócz przedstawicieli Federacji Rosyjskiej uczestniczą takie państwa jak: Azerbejdżan, Armenia, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdowa, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Ukraina. Dlatego też prezes Polski Plus oczekuje odpowiedzi czy w składzie komisji powołanej w celu zbadania katastrofy z dnia 10 kwietnia biorą udział przedstawiciele i eksperci z tych państw.

DOSTĘP PREMIUM