Cejrowski wraca do Trójki

Kontrowersyjny dziennikarz Wojciech Cejrowski znów będzie prowadził autorski program w III Programie Polskiego Radia - piszą "Wirtualne Media".

Dotychczas w paśmie programu Cejrowskiego nadawana była druga część "Śniadania z politykami" Beaty Michniewicz w której gościli dziennikarze. Teraz na antenie PR 3 pozostanie tylko część emitowana między 9.00 a 10.00, gdzie goszczą politycy - sprawę opisują "Wirtualne Media".

Znany dziennikarz został zawieszony w maju ub. roku, kiedy wystąpił w spocie wyborczym Prawicy RP, w którym namawiał do głosowania na Marka Jurka, kandydata do europarlamentu. Spot - Prawica Rzeczypospolitej

Audycja Cejrowskiego po medialnej awanturze wróciła, ale po katastrofie smoleńskiej znów nie znalazło się dla niej miejsca w ramówce. Dziennikarz poszedł na urlop. - Dwa miesiące przerwy w nadawaniu audycji polegającej na tropikalnych wygibasach i wygłupach, dwa miesiące przerwy, to chyba roztropna żałoba. Ani za krótko, ani zbyt długo. Tyle ile trzeba - napisał na swoim blogu. Od tego czasu nie zamieścił żadnej notki.

Dziennikarz i podróżnik, autor wielu książek o egzotycznych zakątkach świata jest znany ze swoich prawicowych poglądów - określa się jako obrońca życia, ostro atakuje m.in. homoseksualistów.

W czasie happeningu w Poznaniu nie chciał przyjąć prezentów od członków Kampanii Przeciw Homofobii. Bał się, że są to rzeczy "zahivione". Film z tego zdarzenia wyciekł do internetu, gdzie zrobił furorę.

DOSTĘP PREMIUM