Zatrzymanie maniaka seksualnego w Białymstoku

Białostoccy policjanci zatrzymali 25-letniego sprawcę seksualnych napadów na kobiety. Mężczyzna atakował ofiary usiłując zmusić je, grożąc nożem, do stosunków seksualnych.

Informacje o dwóch napadach na kobiety w Białymstoku policja otrzymała w miniony wtorek. Mężczyzna atakował około południa w momencie, gdy nikogo nie było w pobliżu. Podchodził do kobiet i grożąc im nożem próbował zmusić je do odbycia stosunków seksualnych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w przejściu podziemnym przy ul. Dąbrowskiego. Wówczas została zaatakowana 16-letnia białostoczanka. Pół godziny później napastnik zaatakował 19-latkę, gdy ta wsiadała do windy w jednym z bloków na Osiedlu Przydworcowym. Ofiary podały rysopis sprawcy, który natychmiast został przekazany do wszystkich patroli. Jakiś czas później jeden z nich zauważył poszukiwanego w pobliżu dworca PKS.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 25-latek jest mieszkańcem jednej z podbiałostockich miejscowości. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w ciągu ostatniego roku dopuścił się również kilku innych napadów na młode kobiety w Białymstoku.

Mężczyzna przyznał się do obydwu wtorkowych zdarzeń i kilku podobnych, wcześniej popełnionych czynów. Sąd Rejonowy w Białymstoku, na wniosek Prokuratury Rejonowej Białystok Północ tymczasowo aresztował 25-latka na 3 miesiące. Policja ustala czy zatrzymany nie ma na sumieniu również innych przestępstw.

DOSTĘP PREMIUM