Najpiękniejsze polskie słowa według Mariusza Szczygła

Piękne, rozumiem, naprawdę, spoko i dupcing - to pięć najpiękniejszych słów języka polskiego według Mariusza Szczygła.

Ruszył plebiscyt "Gazety Wyborczej" i Radia TOK FM na Najpiękniejsze polskie słowo. Szczygieł, który gościł dziś w Radiu TOK FM opowiadał o swoich ulubionych słowach.

- Moje ulubione słowo to: "piękne". Mówi się, że coś jest bomba, zarąbiste, zajefiste. Lubię, kiedy język się rozwija, ale nie mogę się zgodzić jako patriota języka, żeby słowo piękne znikło. A zabijają je i mężczyźni, którzy wstydzą się swojej wrażliwości, ale też kobiety, bo często przejmują sposoby komunikowania się od mężczyzn - mówił Szczygieł. - Bardzo mi się podoba także słowo "rozumiem". Bo jestem za tym, żeby rozumieć drugiego człowieka. Bo gdy się rozumiemy, to świat jest lepszy. Przeczytaj o ulubionych słowach Mariusza Szczygła .

Zapraszamy wszystkich czytelników do wielkiej batalii o słowa i o to, co ze sobą niosą. Przysyłajcie nam słowa, które są wam szczególnie bliskie, z którymi wiążą się wspomnienia, które najpiękniej brzmią po polsku, które według was warto ocalić.

Czekamy na wasze słowa i krótką o nich opowieść uzasadnienie. Na koniec powstanie "Słownik języka serdecznego Polaków".

Piszcie nas na adres: "Gazeta Wyborcza", ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, z dopiskiem: "Najpiękniejsze polskie słowo", wysyłajcie mailem na adres: slowo@wyborcza.pl, zaglądajcie na stronę internetową www.wyborcza.pl/slowo (znajdziecie tam prostą formatkę do wysyłania słów), słuchajcie Radia TOK FM, gdzie co poniedziałek o 16.45 usłyszycie, jakie słowa proponują Polacy. Dzwońcie pod nr tel. 22 44 44 022 i nagrywajcie swoje propozycje najpiękniejszych słów.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM