Uwaga - wieczorem burze, wiatr nawet 70 km/h

IMiGW ostrzega przed burzami, które do wieczora mają przechodzić nad zachodnią, środkową i północną Polską. Będą im towarzyszyły opady deszczu i wiatr, który w porywach osiągnie miejscami prędkość 70 kilometrów na godzinę.

Zobacz: prognoza pogody w pogoda.gazeta.pl

Najsilniejsze burze przewidziane są na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Lubuskim i w Łódzkim. W północno-wschodnich województwach burzom i opadom będą towarzyszyły opady gradu.

Ulewa w Białymstoku

Już o godz. 13.00 nawałnica przeszła na Białymstokiem . Bardzo silny deszcz zacinał, z krótką przerwą, przez kilkadziesiąt minut. Najbardziej ucierpiała południowo-zachodnia cześć miasta. Strażacy otrzymali ponad 30 zgłoszeń z prośba o wypompowanie wody z zalanych piwnic.

Upały w Polsce: uwaga na zdrowie

W całym kraju panuje upał, temperatury przekraczają 30 stopni. IMGW apeluje, by w tym czasie ograniczyć przebywanie na dworze do niezbędnego minimum. Jeśli już wychodzimy, to powinniśmy nosić nakrycia głowy i ubrania w jasnych kolorach, zakrywające możliwie największą powierzchnię ciała. Niewskazane jest wychodzenie na dwór osób z chorobami układu krążenia. Warto też wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie i unikać alkoholu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM