Kukiz przeciwko EuroPride. "Daj im palec, a odgryzą rękę"

- Nie mam nic przeciwko homoseksualistom - pisze w komentarzu dla "Rzeczpospolitej" Paweł Kukiz. Dodaje jednak: - Jestem przeciwko paradzie gejów i lesbijek EuroPride w Warszawie.

Czytaj komentarz na stronie "Rzeczpospolitej"

- Jestem przeciwko paradzie gejów i lesbijek EuroPride w Warszawie - pisze w komentarzu dla "Rzeczpospolitej" piosenkarz Paweł Kukiz. Następnie podaje przyczyny swojego stanowiska. - Z poprzednich tego typu imprez wynika, że ich uczestnicy dążą do legalizacji związków osób tej samej płci, a stąd już tylko krok do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Nie wyobrażam sobie, aby dziecko mogło być wychowywane przez dwóch tatusiów lub dwie mamusie - czytamy. Przytacza przy okazji staropolskie przysłowie: "Daj im palec, a odgryzą ci rękę".

W dalszej części komentarza udowadnia, że dzieci adoptowane przez pary homoseksualne będą miały utrudniony kontakt z rówieśnikami. - A reakcje otoczenia, gdy dziecko wychowywane w takiej (ciężko mi to słowo przechodzi przez gardło) "rodzinie" pójdzie do szkoły? Jestem pewien, że od początku traktowane będzie jako inne. Z tego powodu może nawet zamknąć się w sobie - pisze. Dodaje, że takie dzieci mogą również mięć problemy w czasie dojrzewania z tożsamością seksualną.

Kukiz kończy komentarz przestrogą: - Nie mam nic przeciwko homoseksualistom. Wiele razy doświadczyłem z ich strony pomocy. Akceptuję ich, chodź nie uważam związku dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet za coś naturalnego. Według mnie to coś sprzecznego z naturą, w której wszystko ma swój porządek i sens. Nieprzypadkowo początkiem końca Imperium Rzymskiego była rozwiązłość moralna i zatarcie się różnic między płciami.

TOK FM PREMIUM